"Más vagy különböző? - Sajátos nevelési igényű gyermekek" előadás

Más vagy különböző? - Sajátos nevelési igényű gyermekek előadás

2020. október 13-án a Hevesi Sándor Művelődési Központban Lőrinczné Víg Mónika, tanító, gyógypedagógus tart előadást, melyre a belépés díjtalan!

Az előadás témája:
MÁS VAGY KÜLÖNBÖZŐ? - SAJÁTOS NEVELÉSI IGÉNYŰ GYERMEKEK
BTMN: BEILLESZKEDÉSI, TANULÁSI, MAGATARTÁSI NEHÉZSÉGGEL KÜZDŐ
GYERMEK
ADHD: FIGYELEMHIÁNYOS HIPERAKTIVITÁS-ZAVAR
AUTIZMUS SPEKTRUMZAVAR

Gyermekeink intézményes nevelésbe kerülése során találkozhatunk olyan fogalmakkal, melyek gyermekünk tanulási képességeire,magatartására vonatkoznak, mint például: tanulási nehézség, tanulási zavar, tanulásban akadályozottság, beilleszkedési,tanulási, magatartási nehézség, hiperaktivitás stb. Nap, mint nap halljuk azokat a fogalmakat, hogy ADHD, BTMN, Autizmus. Esetlegfelmerült bennünk a gyanú gyermekünkkel kapcsolatban.

Mi is ezek között a fogalmak között a különbség? Milyen vezető tünetek tapasztalhatók? Mikor kezdjünk gyanakodni a tünetek láttán? Kihez fordulhatunk segítségért? Mit tehet a szülő otthon?

Sok-sok kérdés, kétely megfogalmazódik bennünk, melyekre az előadáson szakember válaszol.

Kiket várunk? Várjuk a szülőket, nagyszülőket, mindazokat, akik szeretnének a témában  információhoz, segítséghez jutni.

Előadó: Lőrinczné Vig Mónika – tanító, gyógypedagógus

A rendezvény ingyenes!